Вимоги до макетів - Рекламна агенція «Позитив»

Вимоги до макетів

Ми приймаємо до друку тільки такі формати файлів:
Adobe PhotoShop (*.psd, *.tiff); Adobe Illustrator (*.ai, *.eps); Adobe InDesign (*.indd); Adobe PDF (*.pdf);
При використанні формату * .jpeg для растрових зображень слід пам'ятати, що ступінь стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення.
Застосування форматів * .gif, * .bmp, * .pict, а також зображень, поміщених в верстку через «буфер обміну» просто неприпустимо.

 • Не використовуйте в назві файлів російських букв.
 • Не допускати використання колірних моделей окрім CMYK, Pantone — (RGB, HSB, LAB).
 • Вильоти за різ (по 2 мм для листової продукції и 5 мм для багатолистової продукції), якщо макет в EPS або TIFF вильоти повинні бути симетричними.
 • Елементи дизайну повинні знаходитися від краю вироба (всередину) на 3–4 мм.
 • В макетах, верстаючих в програмахCorel, Illustratorвсі шрифти повинні бути в кривих.
 • Розширення для растрових зображень має бути не менше 300 dpi.
 • Заливка чорним по формулі — С:60; М:40; Y:40; K:100.
 • При виборі кольорів не варто довіряти зображенню вашого монітора. Не варто, також, орієнтуватися на відбиток, отриманий на принтері.
 • Один файл повинен містити один виріб! Якщо у Вас продукція має обличчя і оборот - потрібно готувати два файли.
 • Макет не повинен містити ніяких ICC-профілів.При наявності колірних профілів растровий процесор автоматично їх застосовує, що не завжди приводить до бажаного результату.
 • Підтвердженням коректності та відповідності макета є затверджений поe-mail електронний макет, висланий замовнику.
Для всіх макетів, що готуються до друку, діє універсальне правило: до розмірів готового виробу необхідно додавати по 2 мм під обріз з кожної сторони. А всі написи і важливі елементи дизайну, необхідно розміщувати на відстані 5 мм від країв готового виробу.

Так, розмір візитки в готовому вигляді — 90х50,а макет повинен мати розмір — 94х54.
Розмір єврофлаєрів в готовому вигляді — 210х100,в макеті ж необхідно задати 214х104.
Зберігаючи зображення для розміщення в публікації, використовуйте формати TIFF або EPS. Файл повинен відповідати колірній моделіCMYK. Переконайтеся, що файл не містить в собі будь-яких додаткових каналів, шарів і шляхів, за винятком шляху обтравки(Clipping Path) в файлах EPS. Без необхідності застосування складних ефектів до тексту, що не набирайте його в пакетах растрової графіки. Якщо текст все-таки набраний, не міняйте параметрів Image Size, будьте готові до того, що надрукований текст (особливо дрібний) може виявитися розмитим, нерозбірливим, з «рваними» краями. Переконайтеся в правильному вирішенні зображення — 300 dpi.
Режим RGB (red — Червоний, green — Зелений, blue — Синій) використовується пристроями, такими, наприклад, як монітори і проектори.
Режим CMYK (cyan — Голубий, magenta — Пурпорний, yellow — Жовтий, black — Чорний) є колірним режимом у сфері професійного друку.
Кожен колірний режим має свою гаму, або діапазон кольорів, який з його допомогою може бути відтворений. Колірна гамма RGB ширше, що накладає певні обмеження при перекладі зображення в режим CMYK. Колірна гама, яка може бути відтворена за допомогою барвниківCMYK, залежить також від властивостей самих барвників паперу, на яку ці барвники наносяться. Незначні колірні відхилення можуть бути викликані і самим друкованим пристроєм.
На друці можна передати далеко не весь колірний діапазон. Кольорова гама RGB ширше, що накладає певні обмеження при перекладі зображення в режим CMYK
Починайте роботу з макетом, спочатку встановивши в якості робочого простору CMYK
Чорний текст в макеті повинен бути в одну фарбу за формулою С:0; М:0; Y:0; K:100.
Заливка чорного кольору повинна відповідати формулі С:60; М:40; Y:40; K:100.
При подачі макету буклетів з двома і більше згинами, слід враховувати, що відстань між фальцами має бути різне. Сторона, яка загортається всередину повинна бути коротше на пару міліметрів. (див. малюнок нижче):

Правильна компоновка макета з вильотами - необхідна умова коректної друку. Слідкуйте за цим.
Для правильної підготовки файлу каталогу в друк необхідно виконання кількох умов:
 • Макет повинен бути в форматі *.pdf.
 • Макет каталогу необхідно робити в програмах Illustrator або InDesign. Неприпустимо надавати макет каталогу в форматах растрової графіки — *.tif, *.psd, *.jpeg.
 • Вильоти з кожного боку повинні бути по 3 мм.
 • Межа розміщення важливих елементів і написів у всередину каталогу — 15 мм.
 • Чорний текст в один колір за формулою — C:0; M:0; Y:0; K:100.
 • Текст в кривих.
 • Внутрішній блок каталога одним файлом, обкладинка каталогу - окремим файлом.
 • Неприпустимо надавати файли розворотами, приймаються тільки посторінкові.
Програми Word, Power Point и Publisher НЕ призначені для створення макета каталогу
У файлі макета області для вибіркового лакування і контури штампа повинні знаходитися на окремому шарі документа і бути пофарбовані будь-якої сумішевих фарбою (назва фарби має відображати суть обробки - «LAK», «NOJ», «VYRUBKA» тощо) і їм має бути призначений атрибутoverprint. Лак не повинен містити півтонів, тільки 0% - лаку немає і 100% - лак є. Точність нанесення лаку ± 0,5 мм, тому мінімальні розміри об'єктів близько 2 мм.
У контурі вирубки повинні бути присутніми тільки контури штампа (висікання, бігування, перфорації та ін.). Типи біговальних, ріжучих, перфораційних ліній, повинні бути зроблені пантоном (Spot Colors), мати атрибут overprint , перейменовані у відповідні назви, і розділені по квітам: червоний - рез, зелений - біговка, жовтий - перфорація. Заливка вибірковим УФ-лаком відзначається блакитним, тиснення виділяється приблизними кольором використовуваної фольги, конгрев чорним.
Один з непорушних принципів типографіки - зручночитаємість; іншого - щось більше, ніж просто зручність читання: це та енергетика, яка привертає до старніцах інтерес, заслужений чи незаслужений.
Ось кілька правил хорошої типографіки:
 • У букв є своє життя і гідність.
 • Перш ніж оформляти текст прочитайте його.
 • Відкрийте зовнішню логіку типографіки у внутрішній логіці тексту.
 • Зробіть візуальну зв'язок між текстом та іншими елементами макета (фотографіями, підписами, таблицями, діаграмами, примітками) відображенням їх реального зв'язку.
 • Виберіть шрифт або групу шрифтів, відповідних тексту і пояснювальних його характер.
 • Приділяйте увагу навіть незначним деталям.